TERENSKA NASTAVA UČENIKA TREĆIH RAZREDA

24.studenog  učenici  trećih razreda, u pratnji svojih učiteljica, Ivanke Baltić i Dijane Stojak-Miličević uputili su se na prvo odredište u sklopu terenske nastave. Prošetali smo do Zavičajnog muzeja Travnik u kojem su učenici mogli razgledati predmete iz prošlosti, izložene i preparirane životinje, kao i zbirku minerala i kristala. U dvorištu muzeja obišli smo  izloženu lokomotivu Ćiro, koja je kod djece izazvala veliko oduševljenje. Slijedeće odredište bila je Tvornica Nobil  koja je vodeći proizvođač madraca u Bosni i Hercegovini. Ugostili su nas ljubazni domaćini, direktorica Irena Bajo. Učenici su upoznali tvrtku i njezin proizvodni proces izrade. Također  imali su priliku na praktičnom primjeru vidjeti proizvodnju madraca, linije sklapanja , kao i tehničku organizaciju rada i isporuke gotovih proizvoda. Od svojih domaćina dobili smo i prigodne poklone. Uz zahvalnost na gostoprimstvu krenuli smo dalje. Okrijepili smo se u restoranu Bajra. Potom smo se uputili u Dolac, prema crkvi  Uznesenja Blažene Djevice Marije. Tu nas je srdačno dočekao fra Marinko Didak. Na djeci primjeren način objasnio je naziv crkve, pričao je o njenim zaštitnicima i  strpljivo odgovarao na mnogobrojna pitanja naših učenika. Dobili smo i simbolične darove. Vratili smo se u školsko dvorište. Na slijedećim fotografijama vidjet ćete brojna sretna i nasmijana lica koja pokazuju da je sve proteklo u dobrom raspoloženju.

Ivanka Baltić i Dijana Stojak-Miličević

Broj pregleda: 499

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.