Psihološka sekcija: Dvomjesečni program profesionalne orijentacije za učenike Gimnazije

U ovu školsku godinu Psihološka sekcija  Gimnazije je uplovila baveći se vrlo važnom temom za gimnazijalce, a  to je koje zanimanje izabrati poslije srednjoškolskog obrazovanja? Kako „dilema“ nije nimalo jednostavna i kako bi naši učenici lakše donijeli odluku o izboru budućeg zanimanja u  protekla dva mjeseca održali smo nekoliko aktivnosti vezanih za ovu temu. Ugostili smo psihologinju Iva Brešić, s kojom smo kroz interaktivno predavanje promišljali  o svim psihološkim i socijalnim čimbenicima važnim prilikom izbora zanimanja i prof. Danijela Čakarića koji nas je upoznao s povijesnim aspektima rada.  Kroz cjelodnevne radionice u prirodi, uz pomoć gošće prof. Ermine Svraka i psihologinje gimnazije Klaudije Ribić, izrađivali smo profile profesionalnih interesa, te istraživali  različite tehnike samopredstavljanja. Kako bi se bolje upoznali s različitim vrstama poslova posjetili smo GS Tvornicu mašina Travnik, te uz pratnju gospodina Gorana Kovijanića, voditelja sektora ljudskih resursa upoznali se sa svim segmentima rada tvornice. Za kraj ovog ciklusa radionica posjetili smo Sajam  obrazovanja u inostranstvu koji se održao u Sarajevu, gdje smo se informirali o ponudama stipendiranja i studiranja.  Sve aktivnosti su provedene uz pomoć Sanchild Fondacije, a u okviru projekta „Find your Pathway“, uz koordinaciju psihologinje gimnazije Klaudija Ribić.  

Broj pregleda: 451

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.