Terenska nastava učenika drugih razreda

Učenici II.a i II.b su u pratnji svojih učiteljica 20.studenog bili na terenskoj nastavi, na relaciji Turbe-Gospino Vrilo-Ovčarevo-Jankovići.Najprije smo se uputili u Turbe i posjetili arheološko nalazište rimskih građevina, ostatke dvojne bazilike, tri grobnice i arheološki materijal. Učenicima smo pojasnili pojam i značenje ovih građevina koje je Komisija za spomenike BiH 2005. uvrstila na listu nacionalnih spomenika kulture. Nakon toga smo se uputili na svetište Gospino Vrilo koje je svima nama mjesto duhovne i tjelesne okrepe. Učenicima je ovo svetište dobro poznato jer ga često posjećuju sa svojim roditeljima zbog molitve i zdrave izvorske vode. Potom smo se uputili u crkvu svetog Mihovila u Ovčarevu, jednu od očuvanijih franjevačkih crkava podignutih u osmanskom periodu koja je također proglašena nacionalnim spomenikom BiH. Tu nas je dočekao fra Dario Udovičić i pokazao nam mnoštvo umjetničkih djela koja krase ovu crkvu. Oduševljeni ljepotom prirodnih i kulturnih znamenitostima našeg zavičaja uputili smo se u Jankoviće, u Hrvatsko amatersko kazalište Travnik. Tamo nas je dočekala glumica Renata Ignjić i povela nas u kazališnu pustolovinu. Naučili smo sve o kazalištu, glumcima, predstavi kao i o bontonu u kazalištu. Zahvalni smo glumici Renati jer je samo za naše učenike izvela ulomak iz jedne dječje predstave. Obogaćeni zanimljivim sadržajima i prepuni dojmova vratili smo se u školu.

Anita Martinović i Ivanka Filipović

Broj pregleda: 774

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.