Radionica Prve pomoći

I dalje nastavljamo s dobrom i korisnom praksom u suradnji s Crvenim križem Travnik, a to je održavanje radionica Prve pomoći u našoj školi.

U auli KŠC-a, 25. rujna, u prisustvu tajnika Crvenog križa, gospodina Danijela Čakarića, voditeljice Eko-biloške sekcije, prof. Blaženke Matišić te uz pomoć volontera: Sanjina Dizdarevića, Ibrahima Rujanca i Dine Dautović, učenici prvih razreda naučili su osnovne principe prve pomoći, ali i kako reagirati u slučaju povreda (opekotina, smrzotina). Osim toga naučili su kako pomoći kod gušenja i nesvjestice te reanimaciju. Volonteri nisu propustili objasniti ni kako pozvati prvu pomoć i pravilno komunicirati s operaterom.

Zahvaljujemo tajniku i volonterima Crvenog križa na još jednoj uspješnoj suradnji.

Broj pregleda: 1386

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.