EKOLOŠKI KVIZ „LIJEPA NAŠA“ – ŽUPANIJSKO NATJECANJE

Ekološki kviz „Lijepa naša“ – županijsko natjecanje održano je 21. travnja 2023. godine u OŠ „Bila“ u Staroj Biloj. Našu školu predstavljali su: Ivan Čović (VI. A), Tea Kelava (VII. C), Danin Kajmaković (VIII. A) i Slaven Beljan (IX. A) u pratnji mentorica nastavnica Natalije Milisav Heraković i Ane Rajić.
Natjecanje se sastojalo od tri dijela: pismeni dio, prikaz praktičnog rada pod motom „Istražili smo – uradili smo – predlažemo“ i usmenog dijela. Pismeni i usmeni dio natjecanja testirali su znanje učenika iz biologije i zemljopisa za VI. i VII. razrede, te biologije, kemije i zemljopisa za VIII. i IX. razrede.
Na natjecanju je sudjelovalo svih 19 škola Srednjobosanske županije u kojima se nastava odvija po hrvatskom planu i programu. Naši učenici su pokazali izuzetno znanje i osvojili 6. mjesto, a usmenom dijelu natjecanja pristupilo je prvih pet ekipa.

Ana Rajić

Broj pregleda: 320

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.