Europski tjedan robotike

Europski tjedan robotike održao se  od 18. 11. do 27. 11. 2022. godine. Ove godine sudjelovali su i učenici  naše škole kroz sekcije Robotike (predmetna i razredna nastava) i Coding kluba, s voditeljicama sekcija Melisom Pružan, Slavicom Andruščak i Medihom Mulalić. Aktivnost je realizirana uz pomoć Strawbees opreme, mBotova i micro:bitova. Učenici su imali zadatak postaviti  mBotove kao igrače u nogometnoj utakmici. Nogometni teren je napravljen od Strawbees opreme, dok su micro:bitovi bili u ulozi reklama. Utakmicu su mogli odigrati i ostali učenici škole promovirajući na taj način robotiku i kodiranje van sekcije.

Melisa Pružan i Mediha Mulalić

Broj pregleda: 768

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.