Susret učenika i spisateljice
Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je mladima, jer je 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih, a traje od 15. listopada do 15. studenoga
Povodom obilježavanja ovog značajnog datuma u utorak 22. 11. 2022. god.
u KŠC-u ,,Petar Barbarić“ Travnik održan je susret učenika Razredne nastave, polaznika Literarne, Dramske i Recitatorske sekcije sa spisateljicom Boženom Volić.
Božena Volić je bivša djelatnica KŠC ,, Petar Barbarić“ i svaki susret učenika naše škole s njom donosi mnoštvo radosti.
Obilježavanju smo se pridružili s malim kašnjenjem.
Održavanje ove radionice organizirale su učiteljice Vanja Stipić- Maslić, Anita Martinović i Ivona Alagić.
Kroz interaktivnu radionicu spisateljica i učenici su čitali ulomke priča i pjesme pa razgovarali o njima, a okušavali su se i u izvođenju igrokaza.
Cilj je bio osvijestiti kod učenika spoznaju o važnosti knjige i čitanja. Promoviranje kulture cjeloživotnog čitanja je izrazito važna odgojna vrijednost.
Interaktivna radionica je postigla svoj cilj. Kreativnost učenika je došla do punog izražaja.
Iskreno se nadamo kako su spoznaje o važnosti knjige i čitanja došle do učenika na pravi način.
Broj pregleda: 997
Pročitaj više
SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU
Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.