Petkom iz povijesti 12.2.2021.

Iz uređenja Zavoda
Katolički školski centar “Petar Barbarić” danas ima jednu od većih i sređenijih školskih knjižnica na našem području. Uz bogati fond, našim učenicima i djelatnicima na raspolaganju je velika čitaonica s projektorom u kojoj se mogu opustiti, čitati, učiti i kreativno provoditi svoje slobodno vrijeme. 
Prije nekoliko godina u posjed je vraćen dio Nadbiskupske knjižnice, koja je nakon Drugog svjetskog rata sa zgradom oduzeta i predana državnim vlastima. U toj građi nalaze se važni dokumenti, ali i rijetke i s povijesnog stajališta vrijedne knjige. U prilogu iz Travničke spomenice upravo ćete čitati o tome kako je nastala ta originalna knjižnica, ali i druge gimnazijske zbirke, od koji je jedino sačuvana Brandisova i sada se nalazi u Zavičajnom muzeju Travnika. 

 

133 i 134 str Spomenice

Broj pregleda: 4251

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.