Dani kruha u našoj školi

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalno se obilježavaju tijekom listopada u školskim ustanovama našeg zavičaja i šire. Ovoj manifestaciji se najviše vesele djeca jer je to prigoda da sa svojim roditeljima sudjeluju u pripravljanju kruha, peciva i kolača. Tradicija blagoslova i izložbe kruha, peciva i jesenjih plodova  se već niz godina  njeguje i podržava u našoj školi. Ove godine je, obzirom na epidemiološke mjere uzrokovane virusom COVID 19, obilježena na nešto izmjenjen način. Učenici i učitelji su u svojim učionicama izložili slatka i slana peciva koje su mjesile marljive ruke majki i baka. U svakom odjelu se uspjelo naći mnoštvo pekarskih proizvoda  koja podsjećaju na umjetnička djela.  Uprava škole je obišla svaki odjel i podjelila Zahvalnice nakon čega su učenici jedva dočekano zajednički objedovali i podijelili  peciva s prijateljima.

Broj pregleda: 2722

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.