UČENICI VII. RAZREDA KŠC „PETAR BARBARIĆ“- OSNOVNA ŠKOLA TRAVNIK POSJETILI BOGOMOLJE U TRAVNIKU

Učenici VII. razreda Katoličkog školskog centra „Petar Barbarić“ – Osnovna škola Travnik u ponedjeljak, 26. svibnja 2025. godine, posjetili su pravoslavnu crkvu Uspenja presvete Bogorodice u Travniku, gdje ih je dočekao paroh travnički Goran Živković. Ukratko je predstavio povijest crkve i opisao način slavljenja svete liturgije.

Nakon tjedan dana u ponedjeljak, 2. lipnja 2025. godine, posjetili su džamiju Sulejmaniju, u narodu poznatiju kao Šarena džamija. U džamiji nas je dočekao gospodin Džemail Ibranović koji je predstavio povijest bogomolje i nedaće koje su je zadesile kroz četiri stoljeća postojanja.

Učenicima je pružena prilika bolje upoznati svoje sugrađane islamske i pravoslavne vjeroispovijesti te su mogli postaviti pitanja, ukoliko su imali nepoznanica.

I ovom se prilikom zahvaljujemo domaćinima na gostoprimstvu i spremnošću uvijek rado otvoriti vrata svojih bogomolja.

Broj pregleda: 502

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.