Posjet predstavnika Udruženja Leipzig-Travnik Katoličkom školskom centru „PetarBarbarić“

Kroz protekli tjedan imali smo po prvi put priliku i čast ugostiti prijatelje i dobročinitelje iz Leipziga koji su inače i predstavnici Udruženja Leipzig-Travnik, a koji već dva desetljeća
aktivno, kroz razne programe pomažu organizacije na području Travnika.
Na sastanku s predsjednicom udruženja Leipzig-Travnik gospođom Heike Konig, predstavnicom službe za međunarodnu suradnju grada Leipziga- Sabine Willenberg i počasnim građaninom Travnika- Michael Weichertom, predstavili smo naš Centar, Osnovnu školu i Gimnaziju, sjemenište, đački dom, aktivnosti i projekte koje smo do sada proveli, ali smo razgovarali i o budućoj zajedničkoj suradnji po pitanju obrazovanja, dodatne edukacije, ekologije i mnogih zajedničkih tema.
Naredne se godine u našoj Općini obilježava 20 godina od potpisivanja ugovora o bratimljenju između Travnika i Leipziga, te smo na svojevrstan način željeli postaviti temelje za razvoj buduće suradnje, kako bismo razvili zajedničke projekte od značaja za Katolički školski centar „Petar Barbarić“ i sam grad Leipzig.

Broj pregleda: 1425

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.