Promocija slikovnice “Neke pjesme i jedna basna krasna” naše knjižničarke Marije Marić

Šarena i vesela promocija jedne šaljive i razigrane zbirke pjesama naše knjižničarke Marije odigrala se pred radoznalim okicama naših učenika razredne nastave, njihovih učiteljica, ali i Marijinih kolega i prijatelja. Zbirku je na vrlo zanimljiv način ilustrirala Marijina kćerka Julija, učenica IV.b odjela naše škole, što zbirci daje posebnu zanimljivost. Uz moderiranje nastavnice Sanje Ledić o zbirci je uz Mariju i Juliju govorio nastavnik Ivan Volić, istaknuvši Marijinu pjesničku inovativnost te edukativnu notu zbirke. Pjesme su na sceni čitali i uprizorili učenici Dramske sekcije Osnovne škole te naš akademski glumac Matej Baškarad. Uz interakciju s publikom o njihovom doživljaju tema ljubavi, školskih briga, učenja kao mučenja, zdrave hrane i druženja, kroz odabrane pjesme, mogli smo doživjeti bit onoga što je pjesnikinja željela postići ovom zbirkom. Na kraju se Marija zahvalila svima koji su dali svoj doprinos kako bi njezina zbirka ugledala svjetlo dana, osobito Katoličkom školskom centru “Petar Barbarić” Travnik kao nakladniku. U nadi da je ova zbirka kao i trenutak promocije bar mala motivacija našim najmlađim učenicima u njihovom razvijanju ljubavi prema čitanju, želimo da nas naš tandem Marija i Julija i u budućnosti razvesele nekim svojim novim umjetničkim podvizima.

Broj pregleda: 5340

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.