Treća radionica o elementarnim nepogodama (zemljotres)

Potres je iznenadna i kratkotrajna vibracija tla izazvana tektonskim poremećajima, urušavanjem stijena ili magnetnom aktivnošću. Posljedice potresa mogu biti razorne, stoga je važno biti osviješten kako treba djelovati u takvim situacijama kako bismo sačuvali život. Treća radionica o elementarnim nepogodoma, projekt organizacije Save the children, bila je posvećena tome. Nastavnica Sanja Ledić razgovarala je s učenicima VI. razreda o njihovom iskustvu s potresima budući da se, nažalost, u zadnje vrijeme događaju i u našoj zemlji. Na sreću, nisu bili jaki i razorni te njihove posljedice nisu teške. Jako je važno proći s učenicima moguće scenarije i kako odreagirati ukoliko se tijekom potresa nalazimo u svom domu ili školi, odrediti što nam može poslužiti kao zaklon te što poduzeti ukoliko se slučajno nađemo zarobljeni pod ruševinama. Zaključili smo da je u ovakvim situacijama najvažnije ne paničiti, pronaći prvi zaklon, slijediti upute plana evakuacije koji je i naša škola izradila, te se skloniti na sigurno, dovoljno daleko od građevina koje bi se mogle urušiti kao i električnih vodova i sl.

Broj pregleda: 5626

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.