DIJABETES

Povodom obilježavanja Dana dijabetesa, 18. studenoga 2021. godine volonteri Crvenog križa Sanjin Dizdarević i Harun Karahasanović održali su predavanje o ovoj bolesti. Dan dijabetesa se inače obilježava 14. studenog. Dijabetes ili šećerna bolest je kronična bolest koja se javlja zbog otežane ili onemogućene proizvodnje inzulina u tijelu.

Volonteri su ukazali na svu problematiku ove bolesti, opisali tipove (tip 1 i tip 2), simptome, način liječenja i komplikacije te važnost same prehrane.

Također se mjerio šećer i krvni tlak učenicima i profesorima koji su to htjeli. Zahvaljujemo Crvenom križu i tajniku Danijelu Čakariću kao i njegovim vrijednim volonterima. Također i zahvala našem učeniku Ivanu Miškiću koji je mjerio krvni šećer.

    Blaženka Matišić, prof. biologije

   Voditeljica Eko-biološke sekcije

Broj pregleda: 3386

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.