Naši učenici među pobjednicima Međunarodnog literarnog natječaja “Ruke su život…”

Danas su na adresu naše škole pristigle odlične vijesti kako su naši učenici Ela Alagić, Nives Sivro i Filip Domić dobitnici dvaju prvih i jednog drugog mjesta na Međunarodom literarnom natječaju Iserlohn – Essen – Zagreb – München – Vukovar 2021. na temu “Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča” za djecu Hrvata u iseljeništvu u dobi od 1. do 9. razreda. Natječaj je organizirala Matica hrvatska za Ruhrsko područje pod medijskim pokroviteljstvom portala Hrvatski Glas Berlin. Prvo mjesto u kategoriji “Pjesma” učenika 6. razreda osvojila je naša učenica Ela Alagić, uz mentorstvo nastavnice hrvatskoga jezika Ivane Zekić, a prvo mjesto za rad “Ruke moga djeda” u kategoriji “Sastav” za 9. razred osvojila je učenica Nives Sivro, uz mentorstvo nastavnice hrvatskoga jezika Sanje Ledić. Drugo mjesto u kategoriji “Pjesma” učenika 6. razreda osvojio je naš učenik Filip Domić, uz mentorstvo nastavnice Ivane Zekić. Iz Matice hrvatske za Ruhrsko područje ističu kako su na njihovu adresu pristigla 173 literarna rada iz više od pedeset škola iz Republike Hrvatske, BiH, Njemačke i Italije, stoga je uspjeh naših učenika zaista velik te smo ponosni na njih. Ruke kao simbol utjehe i ljubavi velika su inspiracija, a našim su učenicima poslužile i kao način na koji se prezentira baština i tradicija Hrvata Središnje Bosne.

Od srca im čestitamo na tome!

Broj pregleda: 5690

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.