Obilježen Međunarodni dan volontera

Širom svijeta, 5. prosinca se obilježava kao Međunarodni dan volontera, a obilježen je i u našem Centru. Budući da je Međunarodni dan volontera ove godine kalendarski u subotu, članovi sekcije animatora i volontera su već u petak, 4. prosinca, simboličnom akcijom za naše učenike obilježili ovaj dan. Naime, članovi sekcije razgovarali su s učenicima i kroz nekoliko pitanja pokušali saznati koliko su upoznati s pojmom volonter, jesu li upoznati s najvećim volonterskim akcijama u našoj zemlji, tko je zaštitnik volontera i slično. Za svaki točan, ali i netočan odgovor, učenici su dobili slatkiš, a primarni cilj ove akcije bio je podučiti učenike o značaju i ulozi volontera u našem društvu kao i skrenuti pozornost na ključne termine i događaje koje vežemo za volonterizam.Volonterski angažman je izuzetno značajan za rast i razvoj učenika budući da pomaže mladima, ne samo koristiti vlastite talente i sposobnosti, već i razviti osjećaj za potrebe zajednice i razumjeti vlastitu ulogu u društvu. Velike volonterske akcije nisu nepoznanica našem Centru budući da je tijekom proteklih godina škola bila domaćin nekim od najvećih volonterskih akcija u Bosni i Hercegovini, poput akcije “72 sata bez kompromisa”, koja je okupila preko stotinu volontera na jednom mjestu. Članovi sekcije animatora i volontera s nestrpljenjem iščekuju povratak aktivnostima na kojima će se nesmetano moći okupiti veći broj volontera.Zahvaljujemo članovima sekcije animatora i volontera na doprinosu koji daju školi i zajednici kroz volonterski angažman i radu na raznim volonterskim projektima i inicijativama tijekom školske godine.

Alen Gudalo

 

https://www.youtube.com/watch?v=mepm4WylM1Y&feature=youtu.be&ab_channel=An89Go

Broj pregleda: 3631

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.