Počele pripreme za prvi studijski posjet učenika u sklopu međunarodnog projekta #3forECO

Nakon višemjesečnih odgađanja i prilagodbi rada našeg Centra postojećim uvjetima uzrokovanom pandemijom virusa COVID-19, zadovoljstvo nam je nastaviti realizirati aktivnosti međunarodnog projekta #3forECO čiji je nositelj upravo Katolički školski centar “Petar Barbarić”.Zahvaljujući potpori Regionalnog ureda za suradnju mladih (RYCO), započeli smo s implementacijom međunarodnog ekološkog projekta #3forECO, zajedno s partnerskim školama iz Srbije (Ekonomsko-trgovinska škola Kikinda) i Sjeverne Makedonije (srednjoškolski centar Nace Bugjojni, Kumanovo).Kako bi se naši učenici i njihovi roditelji upoznali s aktivnostima ovog projekta, organiziran je sastanak u sklopu kojeg su koordinator projekta Alen Gudalo i psihologinja Gimnazije Klaudija Ribić upoznali naše predstavnike na ovom projektu o načinima provedbe projekta. Direktorica Gimnazije Ivana Ćurčić je uputila učenike u razvojni tijek projekta i novom pristupu koji je nastao kao posljedica pandemije.Temeljni cilj ovog projekta je pomoći mladima i lokalnoj zajednici u izgradnji svijesti o potrebi zaštite životne sredine kao i u prepoznavanju vlastite uloge u ovom važnom zadatku. Osim toga, projekt omogućuje i kulturnu razmjenu, odnosno stvaranje veza između škola u tri zemlje koje dosad nisu surađivale.U skladu s mjerama zaštite i smanjenom mobilnošću i međusobnom kontaktu, naši učenici će tijekom iduća dva tjedna sudjelovati na prilagođenim aktivnostima koje će se sastojati od online treninga koji će biti posvećen učenju o novim digitalnim alatima te kako ove alate primijeniti u povezivanju s vršnjacima u regiji. Također, učenici će dobiti temeljna znanja o načinima zaštite vlastite privatnosti i sigurnosti u online svijetu.Studijska putovanja (ECO safari) će biti organizirana unutar Bosne i Hercegovine, a tijekom ovih putovanja učenici iz tri zemlje će zajednički voditi online susrete i radionice. Partnerske škole u Srbiji i Sjevernoj Makedoniji će u istom trenutku organizirati studijska putovanja za svoje učenike te se onda kroz korištenje online alata povezati s našim Centrom.S nestrpljenjem očekujemo ove aktivnosti!

Alen Gudalo

Broj pregleda: 2988

Pročitaj više

SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Naša škola je jedna od gimnazija u Bosni i Hercegovini koje se nalaze u Sustavu Katoličkih školskih centara – Škola za Europu.