Nagrađene učenice Tea Perić i Doris Martinović

Katolički školski centar „Blaženi Ivan Mertz“ Banja Luka raspisao je literarni i likovni natječaj u prigodi Božić festa 2019. Iznimno smo ponosni što su naše učenice nagrađene u dvije kategorije. Tea Perić, učenica III.b razreda Gimnazije, osvojila je prvo mjesto za najbolju božićnu pjesmu pod mentorskim vodstvom profesorice Ivone Rajković. Učenica Doris Martinović ( I.c ), pod mentorskim vodstvom profesorice Kristine Vidak, osvojila je drugo mjesto za likovni rad. Tei Perić pripala je novčana nagrada u iznosu od 70 KM, a Doris Martinović nagrađena je priborom za slikanje.

Iskrene čestitke našim učenicama!

Nagrađenu božićnu pjesmu možete pročitati u nastavku:

 

 

 

 

Svjetlost Božića 

 

Upali zadnju svijeću

na adventskom vijencu

i pusti neka izgori do kraja.

Tad, otvorit ćeš vrata našem Prvorođencu,

uvest ćeš sebe u put beskraja.

Neka tvoje srce radosno zakuca,

u dušu nek' ti radost unese

kada Mali Isus na vrata ti pokuca,

znaj došlo je do Božje pobjede.

Svako rođenje zlata vrijedi,

ali ovo nas kroz put istine vodi.

On, koji nekada smiri burno more

i utiša sve tvoje boli,

ustani za Njega usred zore

i u crkvi se za Njega pomoli.

U ovoj hladnoj Svetoj noći

svi su ispunjeni dobrotom.

Maleni Isus sad će nam doći

i ispuniti svijet ljepotom.

 

UČENICA: Tea Perić III.b

MENTORICA: Ivona Rajković

KŠC „Petar Barbarić“ Travnik-Gimnazija

Galerija: 
Više informacija o našem Zavodu, u kojem djeluje sjemenište, internat, osnovna škola i gimnazija možete pronaći u slijedećim izdanjima:
Travnička spomenica
1882-1932
Travnička spomenica na 25. godišnjicu Nadbiskupskog dječačkog sjemeništa i Velike gimnazije Sjemenišna crkva u Travniku - Crkva mladih i za mlade Izvješća za školske godine 1941.-42., 1942.-43. i 1943.-44.